Z državnim prvenstvom začeli tudi v Nemčiji, Šiško do indeksa 19
Objavljeno Nov 09, 2020

Pretekli vikend so z državnim prvenstvom pričeli tudi v Nemčiji, ki se je zaradi pandemije Covida-19 začelo nekoliko kasneje. Na delu sta bila oba Slovenca, ki svoje delo opravljata tam. Žan Mark Šiško, ki je začel tekmo Bayerna proti ekipi Vechte, je odigral odlično in vedno bolj opravičuje zaupanje trenerja Andree Trinchierija. Rezultat se je končal z zmago Münchenčanov, Šiško pa je v 28 minutah igre dosegel 8 točk, 8 asistenc in 4 skoke, kar je zadostovalo za 19 indeksnih točk. Prilagamo pa video atraktivne akcije, v kateri je Šiško zaposlil soigralca Jalena Reynoldsa.

Jaka Lakovič, za katerega je to druga sezona na klopi Ulma, je  za uvod prav tako prišel do zmage. Njegova ekipa je v gosteh premagala ekipo s. Oliver Wurzburg z rezultatom 77:90. Nemška Basketball Bundesliga, 6.11. - 8.11., 1. krog LUDWIGSBURG – Göttingen 100:73 s. Oliver Wurzburg – ULM 77:90 ALBA BERLIN – Frankfurt 79:66 Braunschweig – OLDENBURG 83:111 HAMBURG – Bamberg 78:75 BAYERN – Vechta 90:78 Slovenec v nemški Basketball Bundesligi: Žan Mark Šiško (Bayern) – 28 minut, 8 točk, 8 asistenc, 4 skoki