Olimpija do pomembne evropske zmage
Objavljeno Nov 09, 2020
Moštvo Cedevite Olimpije je v Turčiji slavilo še drugo zaporedno zmago v 7DAYS EuroCupu. Zmaji so košarkarje Frutti Extra Bursasporja ugnali z rezultatom 104:88 ter svoj izkupiček v Evropskem pokalu izboljšali na tri zmage ter dva poraza. Košarkarji Cedevite Olimpije so pred praznimi tribunami dvorane Tofas Spor Salonu, na zaostali tekmi drugega kola tekmovanja 7DAYS EuroCup, z rezultatom 104:88 nadigrali moštvo oslabljenega Frutti Extra Bursasporja, ki je tekmo začelo z zgolj osmimi košarkarji v kadru. Zmaji, ki jim je zaradi prestavljenega oktobrskega srečanja v Stožicah tokrat pripadla vloga gostitelja, so po zaslugi moštvene napadalne predstave skozi celotno srečanje dosegli svojo tretjo zmago v trenutni sezoni Evropskega pokala. Moštvo iz Zmajevega gnezda bo ponovno aktivno že v sredo, ko se bo ob 18.00 ponovno udarilo s košarkarji iz Burse. Navijači si boste srečanje lahko ogledali v neposrednem televizijskem prenosu na Šport TV. Moštvo Cedevite Olimpije je prvo četrtino ponovno začelo nekoliko zaspano, košarkarji iz zahoda Turčije pa so na račun visokega odstotka meta iz igre prišli do prednosti, ki so jo Zmaji z razigrano igro v napadu uspeli izničiti. Prva četrtina se je končala z rezultatom 27:26 v korist Ljubljančanov, moštvi pa sta tudi v drugih desetih minutah tekme nadaljevali z igro na visokih obratih, predvsem na napadalni polovici igrišča. Kljub odlični strelski predstavi ljubljanskih košarkarjev, zaznamovani z atraktivnimi vložki naveze Mikael Hopkins-Kendrick Perry in kapetansko predstavo Jake Blažiča, se slovenski predstavniki v 7DAYS EuroCupu rezultatsko niso uspeli odlepiti od razpoloženih Turkov. Ob polčasu je prednost čete Jurice Golemca znašala štiri točke. Košarkarji Bursasporja v drugem polčasu niso več zmogli slediti ritmu igre Zmajev. Tretjo četrtino je moštvo Cedevite Olimpije dobilo z razliko petih točk, mejo stotih doseženih točk pa je drugič v sezoni preseglo minuto do konca srečanja, po četrti trojki Blažiča. V zadnji četrtini obračuna so košarkarji iz Stožic prikazali nekoliko bolj angažirano igro v obrambi in tekmecem dovolili doseči zgolj 12 točk. Strelsko se je tokrat najbolje izkazal Jaka Blažič, ki je ob odličnem odstotku meta iz igre dosegel 33 točk (6/8 za dve, 4/7 za tri, 9/9 prosti meti). K skupnem strelskemu izkupička sta s 13 in 15 točkami prispevala tudi  Jarrod Jones in Kendrick Perry, slednji je v svojo osebno statistiko vknjižil še sedem podaj. Z desetimi točkami je svoj delež k zmagi Zmajev dodal tudi Mikael Hopkins, Edo Murić je prispeval devet točk in sedem skokov. Prav tako devet jih je vpisal Rion Brown, ki je dodal še osem skokov.   7DAYS EUROCUP, 2. KOLO Tofas sport salonu (Bursa), ponedeljek, 9. november: CEDEVITA OLIMPIJA – FRUTTI EXTRA BURSASPOR 104:88 (27:26, 31:28, 27:22, 19:12) Cedevita Olimpija: Radović, Perry 15 (7 podaj), Hopkins 10, Duščak, Murić 9 (7 skokov), Ukić 7 (7 podaj), Blažič 33, Brown 9 (8 skokov), Hodžić, Jones 13, Ščuka, Marinković 8 (5 skokov).