Slovenski derbi Šišku, Prepelič do dosežka kariere
Objavljeno Nov 13, 2020
Danes se je nadaljeval 8. krog Evrolige, v katerem smo lahko spremljali tudi medsebojni dvoboj slovenskih reprezentantov Klemna Prepeliča in Žana Marka Šiška. Slednji je bil s svojim Bayernom uspešnejši proti Prepeličevi Valenciji z rezultatom 90:79. Šiško si je v prvem polčasu hitro nabral tri osebne napake, ter večino časa presedel na klopi. V drugem polčasu se je razigral in dosegel vseh svojih 6 točk v zadnji četrtini, točkam pa na tekmi dodal še 5 asistenc in skok. Prepelič je bil najboljši strelec svoje ekipe z 18 točkami in tako za dve točki presegel svoj evroligaški rekord, ko je v sezoni 2012/13 v dresu Union Olimpije dosegel 16 točk proti ruskemu Khimkiju.   V Beogradu pa je Crvena Zvezda gostila madridski Real. Beograjčani so v čvrsti tekmi morali priznati premoč Špancem, ki so tekmo dobili z rezultatom 67:73. Zlati slovenski reprezentant Anthony Randolph je za svoj Real dosegel 13 točk, 6 skokov in ukradel 3 žoge. Evroliga, 8. krog, 13.11.2020 Crvena Zvezda – REAL MADRID 67:73 Panathinaikos – ANADOLU EFES 77:80 BAYERN – Valencia 90:79 Asvel – ZENIT 53:66 Slovenca v Evroligi: Žan Mark Šiško (Bayern) – 22 minut, 6 točk, 5 asistenc, 1 skok Klemen Prepelič (Valencia) – 25 minut, 18 točk, 5 asistenc, 2 ukradeni žogi