Do zmage vsi trije Slovenci, Prepelič do indeksa 26!
Objavljeno Nov 18, 2020
Z današnjim dnem se je začel prvi dvojni teden v letošnji Evroligi. Na sporedu so bile uvodne tekme 9. kroga, na delu pa smo videli vse tri naše legionarje. Bayern je v gosteh po odlični zadnji četrtini (dobili so jo z rezultatom 14:24) ugnal Anadolu Efes in prišel do svoje sedme letošnje zmage z rezultatom 71:74 in trenutno zaseda 2. mesto na tabeli Evrolige. Žan Mark Šiško je v statistiko vpisal 4 točke. Zoran Dragić je s svojo Baskonio v domači Fernando Buesa Areni gostil slovenski trenerski duet na klopi Fenerbahčeja Kokoškov - Trifunovič. Baskonia je tekmo dobila z rezultatom 86:68, Zoki pa je bil odličen in 16 točkam dodal 3 ukradene žoge, 2 skoka in 2 asistenci. Zadnja tekma večera pa je bila odigrana prav tako v Španiji, kjer je Valencia premagala Panathinaikos. Španci so tekmo dobili z rezultatom 95:83. Klemen Prepelič je izenačil svoj rekorden dosežek iz prejšnjega kroga in tako dosegel 18 točk, temu pa dodal še 6 asistenc ter 1 skok, kar je pomenilo izjemnih 26 indeksnih točk. Večer pa je bil še posebej pomemben, saj je Bojan Dubljević postal najboljši strelec Valencie v vsej njeni zgodovini. Evroliga, 9. krog, 17.11.2020 Zenit – KHIMKI 83:88 Anadolu Efes – BAYERN 71:74 Žalgiris Kaunas – CSKA 78:87 BASKONIA – Fenerbahče 86:68 VALENCIA – Panathinaikos 95:83 Slovenci v Evroligi: Žan Mark Šiško (Bayern) – 15 minut, 4 točke Zoran Dragić (Baskonia) – 24 minut, 16 točk, 3 ukradene žoge, 2  skoka, 2 asistenci Klemen Prepelič (Valencia) – 28 minut, 18 točk, 6 asistenc, 1 skok