Olimpija poražena iz Las Palmasa, Radović v prvi peterki
Objavljeno Nov 19, 2020
Moštvo Cedevite Olimpije je na napeti in izenačeni tekmi v Las Palmasu klonilo proti košarkarjem Herbalife Gran Canarie z rezultatom 90:82. Zmaji s štirimi zmagami ostajajo na tretjem mestu v skupini D Evropskega pokala. Košarkarji Cedevite Olimpije so po seriji zmag tokrat morali priznati premoč moštvu Herbalife Gran Canarie. V osmem kolu 7DAYS EuroCupa so Ljubljančani doživeli svoj tretji evropski poraz v sezoni 2020/21, srečanje v Las Palmasu se je končalo z rezultatom 90:82 v korist domačega moštva, ki si je z zmago zagotovilo napredovanje v naslednji del tekmovanja. Gran Canaria Arena (Las Palmas, Španija), sreda, 18. november: HERBALIFE GRAN CANARIA – CEDEVITA OLIMPIJA 90:82 (16:16, 25:24, 27:24, 22:18) Cedevita Olimpija: Radović, Perry 25 (7 podaj), Hopkins 6 (10 skokov), Duščak 1, Murić 5, Blažič 22, Brown 12 (6 skokov), Hodžić, Jones 7, Ščuka, Marinković 4. Gran Canaria se je Cedeviti Olimpiji zoperstavila brez Jacoba Wileyja, ki je eden izmed nosilcev igre ‘Kanarčkov’, ter AJ Slaughterja, ki je sicer že na Kanarskih otokih, a je šele v torek prestal zdravniške preglede. Tudi Jurica Golemac pa je imel za tekmece Zmajev pripravljeno posebno presenečenje – prvič v tej sezoni je tekmo v udarni peterki Cedevite Olimpije namreč začel mladi Rok Radović. Prva četrtina je minila v znamenju strelskih nizov obeh ekip, ki sta se večkrat izmenjali v vodstvu. Zmaji so si najvišjo prednost na srečanju priigrali v 13. minuti, ko so vodili za sedem točk. Največji del napadalnega bremena je v prvem polčasu nase prevzel Kendrick Perry, ki je v prvi polovici tekme dosegel 15 točk, z desetimi mu je sledil Jaka Blažič. Na drugi strani so točke domačega moštva prihajale iz različnih naslovov. Zasedba Herbalife Gran Canarie je v prvem delu srečanja zbrala devet podaj več kot Zmaji, a na odmor odšla zgolj s točko prednosti pred Ljubljančani. Podobna košarkarska predstava se je na parketu Gran Canaria Arene odvijala tudi v drugem polčasu. Po počasnejšem začetku Ljubljančanov v tretji četrtini je zasedba Jurice Golemca strnila svoje vrste in se Špancem približala zgolj na točko zaostanka. A popolnega recepta za preobrat ljubljanskim košarkarjem tokrat ni uspelo najti. Najbližje so bili dobri dve minuti pred koncem, ko so zaostanek znižali na zgolj dve točki. Ob zadnjem zvoku sirene so Zmaji Kanarčkom morali športno čestitati za zmago z osmimi točkami razlike. Moštvo iz Stožic je na svojem četrtem evropskem gostovanju v tekoči sezoni izgubilo bitko v skoku, prav tako pa zbralo 14 podaj manj od domačinov. Dober znak za prihajajoče tekme sta podatka o pridobljenih in izgubljenih žogah. Moštvo Cedevite Olimpije je tekmecem ukradlo sedem žog (zasedba Gran Canarie zgolj dve), zabeležilo pa pet izgubljenih žog manj od predstavnikov iz španske Lige Endese. Najboljši strelec zasedbe v zeleno-oranžnih dresih je tokrat bil Kendrick Perry, ki je svojim 25 točkam dodal še 7 podaj. Svojo odlično strelsko formo je nadaljeval Jaka Blažič, ki se je tokrat ustavil pri 22 točkah. 12 jih je dodal Rion Brown, sedem Jarrod Jones, šest točk pa je ob desetih skokih zbral Mikael Hopkins. Alen Hodžić zaradi bolečin v gležnju po poškodbi na nedeljski tekmi z Borcem še ni stopil na parket, zaradi zdravstvenih težav pa v Las Palmas nista odpotovala Roko Leni Ukić in Žiga Dimec. Moštvo Zmajev se bo v Ljubljano vrnilo v petek, v nedeljo pa ljubljanske košarkarje čaka še zadnja preizkušnja pred premorom, ki ga prinaša nov cikel kvalifikacij za EuroBasket 2022. V osmem kolu Lige ABA v Stožice ob 19.00 prihaja Igokea.