Izjemen preobrat Valencie, fantastični Prepelič do novega rekorda
Objavljeno Nov 21, 2020
Valencia našega Klemna Prepeliča je v izjemno razburljivi tekmi 10. kroga Evrolige prišla do zmage nad Maccabijem iz Tel Aviva z rezultatom 82:80. Derrick Williams je 7,6 sekund do konca tekme zadel trojko, s katero je Valencia ujela priključek in poravnala rezultat na 80. Sledil je napad Maccabija in prestrežena žoga s strani Bojana Dubljevića in zaključek s polaganjem Sama van Rosoma za končnih 82:80. Klemen Prepelič je ponovno navdušil in bil ob zmagi najboljši strelec svoje ekipe. V 28 minutah je dosegel 22 točk (nov strelski osebni evroligaški rekord), 3 asistence in 2 skoka, ob enem pa bil proglašen še za igralca tekme! Prav tako v Španiji, natančneje v Madridu pa je potekal derbi med Realom in Fenerbahčejem. Tekma se je končala z rezultatom 94:74 v korist Madridčanov. Slovenski naturalizirani košarkar Anthony Randolph je za zmago svoje ekipe dosegel 14 točk, 4 skoke in 1 asistenco ter tako z igrišča premagal zlato trenersko navezo na klopi Fenera KokoškovTrifunovič. Evroliga, 10. krog, 20.10.2020 Alba Berlin – ZENIT 66:73 MILANO – Žalgiris 98:92 BARCELONA – Crvena Zvezda 76:65 REAL MADRID – Fenerbahče 94:74 VALENCIA – Maccabi Tel Aviv 82:80 Slovenec v Evroligi: Klemen Prepelič (Valencia) – 28 minut, 22 točk, 3 asistence, 2 skoka