Prepeličevim derbi Španske lige, nocoj na delu tudi Zoki
Objavljeno Dec 02, 2020
Sinoči je v Palau Blaugrani, kjer domuje Barcelona, potekal derbi 17. kroga med Barcelono in gosti iz Valencije. Tekma je bila odigrana nekoliko prej, kot je bila sprva načrtovana, saj imata ekipi hud ritem tekem tako v domačem prvenstvu, kot tudi v Evroligi. Valencia, za katero igra naš junak Klemen Prepelič, je tekmo dobila z rezultatom 90:100 in tako Barci prizadejala prvi poraz v letošnji Ligi Endesa. "Prle" je odlično razigraval svoje soigralce in 7 asistencam dodal 7 točk in 3 skoke. Z 7 asistencami je bil tudi prvi asistent tekme. Barcelona je po petkovem porazu v Evroligi proti Asvelu doživela še drugi zaporedni poraz. Vidno nezadovoljen s predstavo svoje ekipe je bil trener Barce Šarunas Jasikevičius, ki v eni izmed minut odmora ni spregovoril niti besede. Nocoj ob 21:15 uri je na sporedu še en derbi in sicer med Real Madridom in Baskonio, kjer bomo Slovenci stiskali pesti za našega Zorana Dragića. Liga Endesa, 17. krog, 1.12.2020 Barcelona - VALENCIA 90:100 Slovenec v Ligi Endesa: Klemen Prepelič (Valencia) - 28 minut, 7 točk, 7 asistenc, 3 skoki