»Tonček« uspešnejši od Zokija v derbiju Španskega prvenstva
Objavljeno Dec 03, 2020
Tudi danes sta tako kot včeraj na parket v Španskem prvenstvu v sklopu 17. kroga stopili dve evroligaški ekipi. Real je na domačem parketu z rezultatom 92:83 premagal Baskonio. Za goste je bila usodna 3. četrtina, ki so jo domačini dobili z rezultatom 28:15. Real je tako vknjižil 12 prvenstveno zmago in brez poraza kraljuje na vrhu španske Lige Endesa. Za Baskonio je bil to četrti poraz ob osmih zmagah. Slovenci smo na parketu imeli kar dva predstavnika. Zoran Dragić je bil dobro razpoložen za igro in v 17 minutah igre za svojo Baskonio v statistiko vpisal 14 točk in 1 skok. Na drugi strani pa je za Real tekmo odigral slovenski naturalizirani košarkar Anthony Randolph in v 10 minutah igre 3 točkam dodal 2 skoka. Tako Real kot Baskonio v petek čaka tekma v Evroligi. Madridčani bodo doma gostili vroči Asvel, Baski pa odhajajo na težko gostovanje v Turčijo k Anadolu Efesu. Liga Endesa, 17. krog, 2.12.2020 REAL MADRID - Baskonia 92:83 Slovenec v Ligi Endesa: Zoran Dragić (Baskonia) - 17 minut, 14 točk, 1 skok