Kokoškov - Trifunovič do zmage, Alba s trojkami uničila Valencio
Objavljeno Dec 04, 2020
Sinoči smo v Evroligi spremljali pet tekem 12. kroga. Na delu je bil tudi Klemen Prepelič, ki je moral s svojo Valencio v domači La Fonteti premoč priznati Albi iz Berlina, ki je tekmo dobila z rezultatom 92:100. Nemci so tekmo dobili po odlični tretji četrtini (rezultat je bil 15:32) in po kar 17 trojkah iz 32 poskusov. Prepelič je bil prvi strelec svojega moštva z 13 točkami, temu pa dodal še 2 skoka in 2 podaji. Zlata trenerska naveza iz evropskega prvenstva 2017 Kokoškov - Trifunovič, pa je po nekaj sušnih tednih prišla do zmage v Evroligi. V gosteh so z rezultatom 65:73 premagali ruski Zenit, za katerega igra Kanadčan slovenskih korenin Kevin Pangos. Nocoj bosta na evroligaški parket stopila še dva Slovenca. Zoran Dragić (Baskonia) gostuje pri turškem Anadolu Efesu, Žan Mark Šiško (Bayern München) pa doma gosti ruski Khimki. Evroliga, 12. krog, 5.12.2020 CSKA - Olympiacos 80:61 Zenit - FENERBAHČE 65:73 MACCABI TEL AVIV - Crvena Zvezda 81:76 Milano - PANATHINAIKOS 77:80 Valencia - ALBA BERLIN 92:100 Slovenec v Evroligi: Klemen Prepelič (Valencia) - 24 minut, 13 točk, 2 skoka, 2 podaji