Olimpiji je uspelo!
Objavljeno Dec 10, 2020
Po izenačenem obračunu s tesno končnico si je moštvo Cedevite Olimpije priborilo zmago nad Promitheasom Patrasom z rezultatom 77:73, s tem pa tudi napredovanje med najboljših 16 moštev 7DAYS EuroCupa. Košarkarji Cedevite Olimpije so na zaostali tekmi petega kola Evropskega pokala gostili Promitheas Patras, ki je za ohranitev možnosti napredovanja nujno potreboval zmago v Stožicah. Zmaji so se z zmago nad tekmeci s Peloponeza uvrstili v naslednji krog 7DAYS EuroCupa prvič po sezoni 2015/16. 7DAYS EuroCup, 5. KOLO, 10.12. CEDEVITA OLIMPIJA – PROMITHEAS PATRAS 77:73 (13:21, 19:20, 27:14, 18:18) Cedevita Olimpija: Radović, Perry 24, Hopkins 11 (5 skokov), Murić 9 (6 skokov), Ukić 2, Blažič 18 (6 skokov), Brown 4, Hodžić 3, Jones, Dimec, Marinković 6, Duščak. Obračun z velikim vložkom za obe ekipi se je začel z enakovredno napadalno predstavo na obeh straneh, grško moštvo pa si je s strelsko serijo pred koncem prve četrtine uspelo nabrati prednost, ki jo je zadržalo do polčasa. Zmajem je odmor in dogovor v slačilnici dobro del, tretjo četrtino so ljubljanski košarkarji dobili z rezultatom 27:14. V zadnji četrtini je četi Jurice Golemca kljub poskusom gostov uspelo odbiti vse napade moštva iz Patrasa in ubraniti svoje vodstvo. Po zgrešenem metu z razdalje Iana Millerja je končni rezultat srečanja 77:73 z dvema zadetima prostima metoma postavil Edo Murić. Strelsko najuspešnejši košarkar v vrstah Cedevite Olimpije je bil Kendrick Perry, ki je s 15 točkami v prvem polčasu ljubljansko moštvo držal v stiku s Promitheasom Patrasom, tekmo pa je zaključil pri 24 točkah. Sledil mu je kapetan Jaka Blažič z 18 točkami in šestimi skoki, ki je odigral pomembno vlogo pri preobratu v drugi polovici srečanja. Mikael Hopkins je zabeležil 11 točk in pet skokov, Edo Murić pa je zbral še skok več in ob tem dosegel devet točk. Zmaji bodo serijo treh domačih tekem v šestih dneh zaključili na nedeljskem obračunu s Cibono v Hali Tivoli. Obračun desetega kola Lige ABA bo na sporedu ob 21:00.