Evroliga: Valencia z novo zmago drži stik z vrhom
Objavljeno Dec 16, 2020
Nov dan, nove Evroligaške tekme. Nekako tako bi najbolje opisali ta teden, kjer lahko uživamo v dvojnem sporedu najmočnejšega evropskega klubskega tekmovanja. Danes so bile na sporedu štiri tekme in tudi Slovenci smo imeli svoja predstavnika na parketu. Klemen Prepelič je s svojo Valencio prišel do zmage na težkem gostovanju v Pireju proti Olympiakosu. Rezultat ob koncu tekme je bil 85:96. Prle je bil ponovno dvomesten in 11 točkam dodal 4 podaje ter 2 skoka. Valencia je skupaj z Bayernom in Realom pri 9 zmagah in 5 porazih ter si tako deli 3. mesto. Na delu pa je bil tudi Žan Mark Šiško. Njegov Bayern, ki je vodil praktično celotno srečanje, je v izdihljajih tekme moral priznati premoč Zenitu z rezultatom 79:75. Žan je bil prvi asistent tekme in 6 asistencam dodal 7 točk in 2 skoka. Prepeličeva Valencia bo v petek gostovala v Beogradu pri Crveni zvezdi, Žan Mark Šiško in Zoran Dragić pa se bosta udarila v medsebojnem obračunu v Münchnu. Evroliga, 14. krog, 16.12.2020 ZENIT - Bayern 79:75 BARCELONA - Khimki 87:74 Olympiakos - VALENCIA 85:96 ASVEL - Maccabi 84:81 Slovenca v Evroligi: Klemen Prepelič (Valencia) - 23 minut, 11 točk 4 podaje, 2 skoka Žan Mark Šiško (Bayern) - 19 minut, 7 točk, 6 podaj, 2 skoka