Evroliga: Izjemno razburljiv slovenski derbi Prepelič - Dragić pripadel slednjemu
Objavljeno Dec 29, 2020
Evroligaške ekipe so drevi zakorakale v drugo polovico letošnjega tekmovanja, natančneje v 17. krog. Za Slovence je največ pozornosti pritegnil obračun med slovenskima reprezentantoma Klemnom Prepeličem (Valencia) in Zoranom Dragićem (Baskonia). V izjemno razburljivi tekmi, polni preobratov je Baskonia tekmo dobila z rezultatom 71;70. Baski so po prvem polčasu zaostajali za 8 točk in tako v drugem polčasu z dobro obrambo tekmo obrnili v svojo korist. Slovencema tokrat ni pripadla osrednja vloga na igrišču. Prepelič je v 23 minutah igre v statistiko vpisal 10 točk in 4 asistence, Dragić pa se v 8 minutah igre ni vpisal v statistiko. Evroliga, 17. krog, 29.12.2020 Khimki - OLYMPIAKOS 88:105 Anadolu Efes - REAL MADRID 65:73 Alba Berlin - ŽALGIRIS 71:74 Maccabi Tel Aviv - ZENIT 72:78 BASKONIA - Valencia 71:70 Slovenca v Evroligi: Klemen Prepelič (Valencia) - 23 minut, 10 točk, 4 asistence Zoran Dragić (Baskonia) - 8 minut