Dobra predstava Špana ob zmagi, uspešen tudi Zoki
Objavljeno Jan 11, 2021
Oster ritem tekem se nadaljuje tudi v najmočnejših evropskih ligah. Tako so v španski Ligi Endesa košarkarji pretekli vikend igrali tekme 19. kroga. Zelo uspešen je bil Jan Špan, ki je s svojo Gipuzkoo na domačem parketu prišel do pomembne zmage v boju za obstanek.  Domačini so 1,5 sekunde pred koncem zaostajali za 2 točki, a so po zadeti trojki prišli do zmage z rezultatom 89:87 proti letos zelo uspešnim Tenerifom. Špan je igral dobro, ter ob zmagi v 28 minutah igre dosegel 13 točk, 1 skok in 1 podajo ter bil drugi strelec svojega moštva. Pri gostih iz Tenerifov pa je blestel bivši član Olimpije Giorghi Shermadini z 28 točkami in 6 skoki. Do zmage je sinoči prišel tudi Zoran Dragić na gostovanju v Malagi pri Unicaji. Baski so po zaostanku petih točk ob polčasu preobrnili tekmo v svojo korist in  zmagali z rezultatom 79:91. Zoki je na parketu preživel 10 minut in v statistiko vpisal 2 točki in podajo. Baskonio v tem tednu čakata dve zelo pomembni gostujoči tekmi v Evroligi proti Fenerbahčeju in Maccabiju. Valencia, za katero tokrat zaradi osebnih razlogov ni igral Klemen Prepelič, je v soboto v gosteh premagala Bilbao z rezultatom 73:106, Žiga Samar pa včeraj tekme ni odigral, saj je bila tekma med Fuenlabrado in Mora Banc Andorro odpovedana. Liga Endesa, 19. krog, 11.1.2021 GRAN CANARIA - Joventut 96:85 GIPUZKOA - Tenerife 89:87 Unicaja - BASKONIA Slovenca v Ligi Endesa: Jan Špan (Gipuzkoa) - 28 minut, 13 točk, 1 skok, 1 podaja Zoran Dragić (Baskonia) - 10 minut, 2 točki, 1 podaja