Olimpija poražena iz Bologne
Objavljeno Jan 13, 2021
Cedevita Olimpija je drugi del tekmovanja v 7DAYS EuroCupu začela s porazom proti Virtusu Segafredu Bologni z 90:76. Po odličnem začetku tekme, so Zmaji v drugi četrtini padli v igri, Italijani pa so si priigrali prednost, ki so jo nato zadržali do konca tekme. Moštvu Cedevite Olimpije ni uspelo presenetiti zasedbe Virtusa Segafreda Bologne, ki še naprej ostaja edino neporaženo moštvo 7DAYS EuroCupa. V prvem kolu drugega dela Evropskega pokala so Zmaji italijanskim košarkarjem morali priznati premoč z 76:90. Prva četrtina v Bologni se je odvila po željah čete Jurice Golemca. Košarkarji Cedevite Olimpije so z moštveno igro v obrambi uspeli omejiti najmočnejša napadalna orožja domačinov in po prvih desetih minutah srečanja so tako vodili z 18:11. Dobremu začetku je sledila slabša druga četrtina, v kateri je zablestel Marco Belinelli, ki je prav v Virtus Segafredo Areni debitiral v 7DAYS EuroCupu. Na odmor so se Zmaji tako odpravili z zaostankom 12 točk. V nadaljevanju obračuna ljubljanskemu moštvu, kljub številnim poskusom, ni uspelo ogroziti prednosti domačinov. Najbližje so košarkarji iz Stožic prišli pred koncem tretje četrtine, ko so se po zadetem prostem metu Luke Rupnika približali na devet točk zaostanka, a izkušena italijanska zasedba ni dovolila presenečenja na domačem parketu. Po napadalni zadnji četrtini, v kateri sta moštvi skupno dosegli 57 točk, se je srečanje zaključilo z rezultatom 90:76 v korist domačih. Največji del strelskega bremena sta tokrat na svojih plečih nosila Jaka Blažič in Kendrick Perry. Kapetan Zmajev je dosegel 25 točk, ameriški organizator igre pa je svojim 22 točkam dodal še pet asistenc. Mikael Hopkins se je ustavil pri 10 točkah in petih skokih, po štiri pa sta jih vknjižila Rion Brown in Žiga Dimec. Ljubljansko moštvo se po uvodnem evropskem preizkusu med najboljšimi 16 moštvi vrača v Stožice, kjer bo v torek, ob 20:30, na srečanju drugega kola drugega dela 7DAYS EuroCupa gostilo košarkarje Budućnosti VOLI. Dva dneva za tem si bosta ljubljanska in podgoriška zasedba stali nasproti še na prestavljenem srečanju petega kola Lige ABA. 7DAYS EUROCUP; 2. DEL, 1. KOLO Virtus Segafredo Arena (Bologna, Italija), sreda, 13. januar, ob 18.30: VIRTUS SEGAFREDO BOLOGNA – CEDEVITA OLIMPIJA 90:76 (11:18, 35:16, 14:15, 30:27) Cedevita Olimpija: Radović, Perry 22 (5 podaj), Hopkins 10 (5 skokov), Murić 6, Blažič 25, Hodžić 3, Jones 1, Dimec 4, Brown 4, Ščuka, Duščak, Rupnik 1.