Vrhunska predstava Prepeliča in Dragića ob zmagah!
Objavljeno Feb 01, 2021
22. krog španske Lige Endesa, sta močno zaznamovala slovenska legionarja Klemen Prepelič in Zoran Dragić. Prle je ob zmagi svoje Valencie nad Unicajo z rezultatom 85;89 prispeval 25 točk 4 asistence in 3 skoke ter bil s tem dosežkom tudi prvi strelec tekme. Podobno uspešen je bil tudi Zoran Dragić, ki je ob visoki zmagi Baskonie nad v zadnjem času vročo Zaragozo z 89:61, dosegel 17 točk in 3 skoke in 1 asistenco ter bil najboljši strelec svojega moštva. Preostala slovenska legionarja Žiga Samar in Jan Špan nista stopila na igrišče. Samar za svojo Fuenlabrado ni dobil priložnosti za igro, medtem ko je bila tekma Španove Gipuzkoe prestavljena. Liga Endesa. 31.1.2021 BARCELONA - Murcia 92:63 Manresa - SAN PABLO BURGOS 87:101 BASKONIA - Zaragoza 89:61 Unicaja - VALENCIA 85:89 REAL MADRID - Gran Canaria 81:80 Slovenca v Ligi Endesa: Klemen Prepelič (Valencia) - 27 minut, 25 točk, 4 asistence, 3 skoki Zoran Dragić (Baskonia) - 23 minut, 17 točk, 3 skoki, 1 asistenca