10 zaporedna zmaga za Fenerbahče, Prepeličevi suvereno do zmage nad Realom
Objavljeno Feb 19, 2021
Evroligaške ekipe so se po krajšem premoru vrnile na parkete, kjer so se košarkarji v najmočnejšem evropskem tekmovanju merili v 25. krogu tekmovanja. Izjemen niz nadaljujejo izbranci Igorja Kokoškova in Rada Trifunoviča, ki so slavili še desetič zapored. Tokrat so v domači dvorani premagali nemško Albo z rezultatom 89:84. Z 15 zmagami in 10 porazi so trenutno na 6. mestu in lahko optimistično zrejo v nadaljevanje tekmovanja. Izjemno pomembno zmago pa je v boju za vstop med najboljših osem vknjižila Valencia, ki je bila v španskem derbiju na domačem parketu boljša od madridskega Reala. Slovenski legionar v dresu Valencie Klemen Prepelič, je odigral solidno tekmo in 11 točkam dodal 1 skok in 1 asistenco. Bayern našega Žan Mark Šiška, ki je na evroligaški parket stopil po več tedenski odsotnosti, pa je moral priznati premoč Asvelu z rezultatom 87:79. Bavarci so pred zadnjo četrtino zaostajali za 12 točk so pred koncem uspeli izenačiti rezultat na 77:77, a nato v končnici popustili in tako vknjižili 10 poraz ob 15 zmagah, kar jih trenutno uvršča na 5. mesto. Šiško je na igrišču prebil 7 minut in v statistiko vpisal 1 podajo. Evroliga, 25. krog, 19.2. FENERBAHČE - Alba 89:84 Crvena zvezda - ZENIT 75:76 ASVEL - Bayern 87:79 VALENCIA - Real Madrid 89:78 Slovenca v Evroligi: Klemen Prepelič (Valencia) - 22 minut, 11 točk, 1 skok, 1 podaja Žan Mark Šiško (Bayern) - 7 minut, 1 podaja