Šiško do zmage v Beogradu, po 17 zaporednih porazih do zmage tudi Khimki
Objavljeno Mar 03, 2021
Sinoči se je začel 27. krog Evrolige. Žan Mark Šiško je s svojim Bayernom gostoval v Beogradu in prišel do zelo pomembne zmage v boju za končnico. Tekma se je končala z rezultatom 76:78, Šiško pa je ob zmagi prispeval 9 točk in 2 asistenci. Bavarci so na lestvici še vedno visoko na četrtem mestu z 17 zmagami in 10 porazi. Zmage pa so se po 17 zaporednih porazih veselili košarkarji ruskega Khimkija, kjer deluje slovenski kondicijski trener Jure Draksler. Moskovčani so do zmage prišli proti Realu z rezultatom 78:77. Od Slovencev je bil sinoči aktiven še Klemen Prepelič (Valencia), ki je na gostovanju pri turškem Anadolu Efesu klonil z rezultatom 99:83. Valencia trenutno zaseda 10. mesto z 14 zmagami in 13 porazi. Evroliga, 27. krog, 2.3.2021 KHIMKI - Real Madrid 78:77 ZENIT - Alba Berlin 87:71 ANADOLU EFES - Valencia 99:83 ŽALGIRIS - Asvel 85:75 Panathinaikos - BARCELONA 77:85 Maccabi - CSKA 80:84 Crvena zvezda - BAYERN 76:78 Slovenca v Evroligi: Žan Mark Šiško (Bayern) - 20 minut, 9 točk (3/3 za tri), 2 skoka Klemen Prepelič (Valencia) 20 minut, 13 točk, 2 asistenci