Šiško prvič v četrtfinalu, Zoki bo še trepetal
Objavljeno Apr 02, 2021
Košarkarji Bayerna so se sinoči prvič v zgodovini kluba uvrstili med najboljših osem v Evroligi. To jim je uspelo potrditi z zmago proti Žalgirisu z 71:70. Mož odločitve pa kot že nekaj krat v sezoni Vladimir Lučić z zadetima prostima metoma 2,3 sekunde pred koncem. Dobro tekmo je vnovič odigral Žan Mark Šiško, ki je bil s 6 podajami prvi podajalec tekme, temu pa dodal še 3 točke in 2 skoka. Žal pa do zmage ni prišla Baskonia našega Zorana Dragića, ki je na domačem parketu po podaljšku klonila proti izjemno vročemu Anadolu Efesu. Tekma se je končala z rezultatom 101:111 v korist Turkov. Zoki je tekmo končal pri 4 točkah, 1 podaji in 1 asistenci. Baskonio v zadnjem krogu čaka obračun z Valencio, a ni več sama odvisna samo od svojih rezultatov, če želi med najboljših osem. Evroliga, 33. krog, 1.4.2021 Baskonia - ANADOLU EFES 101:111 PANATHINAIKOS - Milano 86:83 BAYERN - Žalgiris 71:70 CRVENA ZVEZDA - Maccabi Tel Aviv 76:64 Slovenca v Evroligi: Žan Mark Šiško (Bayern) - 23 minut, 3 točke, 6 podaj, 2 skoka Zoran Dragić (Baskonia) -17 minut, 4 točke, 1 podaja, 1 skok