Prepelič z dosežkom kariere ohranja upanje na četrtfinale, odločal bo zadnji krog proti Zokiju
Objavljeno Apr 02, 2021
Košarkarji Valencie so prišli do izjemno pomembne zmage v borbi za četrtfinale na gostovanju proti berlinski Albi z rezultatom 86:90. Odločilna je bila zadnja četrtina, ki so jo Španci dobili z 16:26. Najzaslužnejši za zmago netopirjev je bil slovenski legionar Klemen Prepelič, ki je bil z 24 točkami, 7 podajami in 3 skoki najboljši posameznik tekme. Hkrati je to tudi njegov nov strelski rekord v najmočnejšem evropskem klubskem tekmovanju. Valencia v zadnjem krogu gosti Baskonio, našega Zorana Dragića, in nujno potrebuje zmago, če želi v četrtfinale. Baskonio v četrtfinale pelje zmaga nad Valencio ali poraz Zenita na eni izmed dveh tekem, ki ju bodo Rusi odigrali proti Macabiju in Panathinaikosu (obe doma). Spomnimo, da je sinoči preboj med najboljših osem uspel Žanu Marku Šišku z Bayernom, še prej pa sta napredovanje potrdila tudi glavni trener Fenerbahčeja Igor Kokoškov in njegov pomočnik Rado Trifunovič. Evroliga, 33. krog, 2.4.2021 Alba - VALENCIA 86:90 CSKA - Khimki 97:72 ZENIT - Asvel 87:53 Fenerbahče - BARCELONA 73:82 Slovenec v Evroligi: Klemen Prepelič (Valencia) - 27 minut, 24 točk, 7 podaj, 3 skoki