Zala Friškovec za bron
Objavljeno Apr 09, 2021
Na Madžarskem se je začel finalni turnir četverice za naslov prvakinj v pokalu EuroCup. Prvi polfinale so dobile igralke ekipe Reyer Venezia (leta 2015 tudi prvakinje regionalne Lige WABA), ki so bile s 63:58 boljše od domačink KSC Szekszarda, kjer uspešno igra naša Zala Friškovec. Madžarke so imele 94 sekund pred koncem tekme tri točke naskoka, 55:58. Domačinke so sprva naredile serijo 4:0, gostujoči trener Željko Djokić je vzel minuto odmora, do konca pa še 45 sekund. Ni pomagalo, madžarski klub do konca tekme ni dosegel več točke, gostiteljice pa so serijo sklenile z novimi štirimi. V drugem polfinale je bil francoski Carolo Basket z 68:60 boljši od Valencie, ki bo tako v nedeljo tekmec Zala Friškovec za bron. EuroCup, finalni turnir: polfinale, 9.4. REYER VENEZIA – KSC Szekszard 63:58 CAROLO BASKET – Valencia 68:60 Slovenka v pokalu EuroCup: Zala Friškovec (Szekszard) - 29 minut, 12 točk (4/7 za 3), 1 skok, 1 podaja