Objavljeno May 23, 2021
Košarkarji Krke so na drugi polfinalni tekmi finalnega turnirja Pokala Spar premagali ljubljansko Cedevito Olimpijo in se prebili v finale slovenskega pokalnega tekmovanja. Tam se bodo pomerili s Šentjurjem, ki je na prvi tekmi zaključnega turnirja z 101:94 ugnal Rogaško. Finale v nedeljo se bo začel ob 20.30, televizijski prenos pa bo na Sportklubu.
20. POKAL SPAR - POLFINALE KRKA - CEDEVITA OLIMPIJA 82:80 (26:22, 16:20, 16:18, 24:20) Krka: Stergar 7, Camphor 1, Stipčević 11, Vrabac 7, Barič 10, Kosi 10, Škifić 8, Lapornik 19, Rebec 6, Vučetić 3. Cedevita Olimpija: Perry 17, Hopkins 6, Murić 6, Blažič 23, Brown 9, Jones 16, Dimec 3. STATISTIKA FOTOGALERIJA Košarkarji Krke so drugi finalisti 20. izvedbe Pokala Spar, saj so po velikem preobratu v zadnji minuti izločila Cedevito Olimpijo z 82:80. V finalu se bod Novomeščani pomerili s Šentjurjem, tekma bo v nedeljo ob 20.30. Ogledati si ga bo mogoče v dvorani ali pa na televiziji Sportklub. Krka se bo potegovala za četrto pokalno lovoriko, prvo po 2015/16, Šentjur pa bo sploh prvič igral v finalu. Glede na videno na Kodeljevem se obeta tudi zanimiv finale državnega prvenstva, saj se bo skušala Cedevita Olimpija oddolžiti Krki za današnji boleč poraz. Slabo minuto do konca so imeli Ljubljančani osem točk prednosti in finale praktično v žepu. A Krka je naredila redko viden preobrat in s trojko Luke Lapornika ob zvoku sirene prišla do zmage. Tako se je na najboljši način maščevala Ljubljančanom za poraz v lanskem polfinalu pokala Spar. Tedaj je Cedevito Olimpijo v finale popeljal Edo Murić s trojko prav tako v zadnji sekundi tekme. Ko sta pet minut pred koncem zaradi petih osebnih napak parket zapustila dva ključna igralca Krke, Vasilije Vučetić in Rok Stipčević, in je Cedevita Olimpija z delnim rezultatom 15:2 povedla 78:69, je bila tekma več ali manj odločena. Prav tako pa tudi minuto pred koncem, ko so imeli varovanci trenerja Jurice Golemca prednost 80:72. A najprej je koš dosegel Jan Kosi, takoj za tem je žogo izgubil Jaka Blažič, Luka Lapornik pa na hitro dosegel trojko in dobre pol minute pred koncem so ekipi ločile le tri točke. Cedevita Olimpija v dveh poskusih ni znala dokončati dela, po zapravljenem napadu pa je Luka Rupnik tri sekunde pred koncem naredil nešportno osebno napako nad Lapornikom. Ostrostrelec Krke je darilo sprejel z dvema prostima metoma, po minuti odmora pa je z zvokom sirene zadel še trojko za senzacionalni preobrat in mesto Krke v finalu. Luka Lapornik je zadel pet trojk iz desetih poskusov in dosegel 19 točk, na drugi strani pa je največ točk zbral Jaka Blažič (23). Izjave po tekmi: Luka Lapornik, kapetan KK Krka: ''Po dobrem začetku smo do konca polčasa malo padli, a se nismo predali do konca in verjeli smo v zmago. Nasprotniku smo preprečili nekaj lahkih košev, kar pa se tiče meta iz razdalje smo v zadnjem času v dobri formi zato smo ga tudi veliko uporabljali.'' Dalibor Damjanović, trener KK Krka: ''Par tekem v Ligi Nova KBM smo zmagali tudi za 40 točk, a smo bili potem na naslednji tekmi smo bili katastrofa. To je pokal, o tem sem govoril že pred tekmo. Cedevita Olimpija je bila pod velikim pritiskom, a smo se jih dobro držali, bili ves čas blizu. Na koncu smo več kot zasluženo zmagali. Zdaj moramo do jutri le in samo spočiti glave, ostati zbran. Ni časa za slavje, to je le in samo zmaga, ki nas prinaša finale. Nič več kot le to!“'' Jurica Golemac, trener KK Cedevita Olimpija: ''Neverjetne napake in neverjetne neumnosti si tako izkušena ekipa ne sme dovoliti. Nismo uspeli tekmo uspešno pripeljati h koncu. Na koncu čestitam Krki, bili so zelo dobri celotno tekmo.''<