Anadolu Efes na vrhu Evrope, Micić MVP
Objavljeno May 30, 2021
Košarkarji Anadolu Efesa so prvaki Evrolige za sezono 2020/2021, potem ko so v finalu premagali Barcelono z rezultatom 81:86. Turki so nekoliko slabše otvorili tekmo in po prvi četrtini zaostajali z 22:15, a boljšo igro prikazali že takoj v nadaljevanju in na polčas odšli s prednostjo treh točk (36:39). Tudi v drugem polčasu so varovanci Ergina Atamana narekovali tempo igre, izstopal je predvsem Vasilje Micić, ki je v drugem polčasu dosegel kar 21 točk. Barcelona je štiri minute do konca prišla do izenačenja, a je Efes po minuti odmora stvari prevzel v svoje roke in dokaj mirno tekmo pripeljali do konca. Za MVP-ja finalnega turnirja je bil izbran Vasilje Micić, ki je MVP-ju rednega dela sezone sedaj dodal še drugo prestižno individualno nagrado. Anadolu Efes je prvič v zgodovini osvojil Evroligo, v sezoni 1995/96 pa so osvojili Pokal Radivoja Koraća z Erginom Atamanom, takrat v vlogi pomočnika trenerja. Evroliga, finale, 30.5.2021 Barcelona - ANADOLU EFES 81:86 (Micić 25, Larkin 21, Sanli 12; Higgins 23, Kuric 18, Davies 17+11)