Dvakrat boljši od Slovakov
Objavljeno Jul 17, 2021
Reprezentanca do 16 let je v četrtek in petek v Slovenj Gradcu odigrala prijateljski tekmi proti reprezentanci Slovaške. Varovanci Dejana Gašparina so na obeh tekmah suvereno ugnali goste.
Fantje so vrhunsko odprli prvo tekmo, saj so 1. četrtino dobili z rezultatom 33:11 in do konca mirno nadzorovali potek tekme, ki so jo dobili z 86 proti 57. Najboljši strelec je bil Vide s 15 točkami, 12 jih je dodal Bandelj (Ličan 9, Popovič 8, Pirš 7, Brkić Štebe, Dizdarević in Kump po 6, Rener, Tratar in Kumer po 4, Borišek 3 in Flis 2).
Tudi na drugi tekmi je bil rezultat podoben, a tokrat so fantje razliko naredili na začetku drugega polčasa, ko so četrtino dobili kar s 33:12. Na koncu je semafor pokazal rezultat 91:62. Tudi tokrat je bil najboljši strelec Vide s 24, Popovič jih je dodal 13 (Bandelj in Kump 9, Ličan in Rener 7, Tratar 6, Dragan 5, Urbanija 4, Šmitran 3 ter Flis in Borišek po 2).