Dallas zapravil 27 točk plusa
Objavljeno Feb 27, 2023
Dallas je v prvi vrsti ponoči razočarala sebe, potem pa še vse navijače... Lakersi so po izvrstnem 2. polčasu (47:64) slavili proti Luki Dončiću in ekipi, 108:111 je bilo. Dallas je doma izredno dobro začel, povedel je 48:21 v 1. polčasu, imel 27 točk naskoka, potem pa mrk... Predvsem prva četrtina Dallasa je bila izjemna – kar sedem trojk so zadeli. Lakersi so s pravo energijo sklenili že 1. polčas (v njem so vodili le enkrat, po katerem so zaostajali 51:37), v nadaljevanju pa prišli do 3. zaporedne zmage. Dallas je zavoljo slabo odigrane končnice zabeležil 30. poraz sezone. Luka Dončić je dosegel 26 točk, temu pa dodal devet skokov in pet podaj, žal pa je izgubil tudi pet žog, za tri točke je zadeval dobro – osem metov za štiri zadetke. Njegov kompanjon Kyrie Irving je dosegel 21 točk. Anthony Davis je k zmagi dodal 30 točk, LeBron James 26. Dallas je na 6. mestu zahodne konference, zbral je 32 zmag in 30 porazov.